Navigation Menu

Tworzenie każdej strony www wymaga od klienta bardzo szerokiego przedstawienia jego oczekiwań. To właśnie od nich zależy to, czy strona internetowa będzie wykonana w sposób prawidłowy oraz nie będzie problemów podczas jej tworzenia. Moim zdaniem bardzo często pomysły klientów są niezwykle skomplikowane, a co za tym idzie czasochłonne oraz pracochłonne. Jest to ich bardzo duży minus, gdyż w ten sposób każda z tego typu stron www może stwarzać dla twórcy problemy, a także jej koszt będzie zdecydowanie większy. Jeśli już klient zdecyduje się na określony model, to warto mu także przedstawic wersje tańsze oparte na różnego rodzaju szablonach.

Budowanie strony internetowej od samych podstaw to bardzo często koszta rzędem 10-30 tys. zł. Jest to olbrzymi koszt dla stron, które dopiero co zaczynają swoją przygodę w internecie, tak więc najczęściej korzystają z gotowych rozwiązań typu wordpress czy też joomla. Są to podstawowe systemy, których obsługa pomoże nam w budowaniu stabilnych stron www. Niestety, ale zbyt duża liczba użytkowników może znacznie spowolnić naszą stronę, a co za tym idzie będziemy musieli zmienić nasz szablon. Z tego też powodu warto sie czasem zdać na opinię osób, które tworzą stron www, czy aby na pewno nasz szablon jest odpowiedni.

Proste oraz łatwe do budowy rozwiązania są potem bardzo praktyczne. Niestety, ale częste kombinacje z szablonem oraz próba wgrywania tysięcy wtyczek kończy się potem tragicznie. A co za tym idzie, warto wspomnieć, iż najczęściej tworzy się strony www na szablonach, bardzo rzadko budując ją od podstaw. Niektórzy budują jeszcze strony w html-u, co jest już archaizmem, gdyż wykorzystywane są obecnie inne języki – java srcipt, php. Są one bardzo często łączone, aby osiągnąć określony rezultat. Dla przykładu najpopularniejszy system wordpress jest zbudowany na języku html, java oraz php.

Z tego też powodu, zazwyczaj większość stron www to konglomerat tych języków.

Wpis powstał dzięki: